utbildning stresscoach

Stress

På den här sidan hittar du stresscoacher som gått utbildningar hos Anna Hallén och nu driver sina egna verksamheter.

De är alla diplomerade stresscoacher och har verktygen för att hjälpa dig. Du kan hitta var och ens specialkunskap samt vilket län de arbetar och kontaktuppgifter.

diplomerad kostrådgivare utbildning
Angelica-bill

Angelica Bill

Gotland & digitalt

Specialitet
Stresshantering och Coachning

Kontakt
070-3894099
angelica@stresscoachgotland.se
stresscoachgotland.se

therese Månsson

Annelie Ekelin*

Skåne & digitalt

Specialitet
Stresscoach, Livscoach & Ledarskapscoach

Kontakt
0724-500439
info@annelieekelinstresscoach.se
www.annelieekelinstresscoach.se

Annika henze

Annelie Jonsson

Västerbotten & digitalt

Specialitet
PT, kost, livsstil och Stresscoach, sockerberoende terapeut

Kontakt
annelie@vindeln.net

Annika henze

Annica Hentze*

Skåne & digitalt

Specialitet
Stresscoachning med Act, ALP-instruktör, Livsstil, Hälsa, Vikt, Hormoner, Andullationsmassage, Meditation och Healing.

Kontakt
073-8489338
Annica.hentze@hotmail.se
www.ankh.nu

Arianna stresscoach

Arianna Pilhav*

Skåne & digitalt

Specialitet
Stresshantering – enskilt och i grupp

Kontakt
Info@dittinre.com
www.dittinre.com

beatrice ammer

Beatrice Ammer Hök*

Stockholm & digitalt

Specialitet
Stresscoachning med ACT, (enskilt eller grupp) samt föreläsning om stressens bakgrund, symptom och stresshantering.

Kontakt
0734339276
beatrice.ammer@gmail.com

Lilyana Thorsager

Begonia Martinez*

Västergötland & digitalt

Specialitet
Trauma coach och coachning även på Spanska

Kontakt
begoniamartinez@pm.me
begoniamartinez.com

carina sjursen

Carina Sjursen

Västergötland & digitalt

Specialitet
Andullationsmadrass

Kontakt
0708-881273
carina@carina-stresscoachen.se

David Östebo

David Östebo

Västergötland & digitalt

Specialitet
Stresshantering med ACT

Kontakt
073-081 30 30 
info@actonstress.se

elisabeth klang

Elisabeth Klang

Småland & digitalt

Specialitet
Stress, andullationsmassage och zonterapi

Kontakt
070-841 67 24
zonsamt@outlook.com
www.zonsamt.se

ica

Ica Parkkonen

Västergötland & digitalt

Specialitet
Stresshantering enskilt, i grupp och föreläsning
Livsstilsrådgivare och skrattinstruktör

Kontakt
ica.parkkonen@outlook.com

Ingela Thuresson

Ingela Thuresson*

Småland & digitalt

Specialitet
Kostrådgivare, Hälsocoach, Stresscoach, ALP-instruktör, Taktil massör, Lymfmassör, Massageterapeut, Lymfolog, Lymfatisk andningsinstruktör, Andulleringsmadrassen

Kontakt
070 – 288 49 63
ingela.thuresson@telia.com
www.friskvardhagby.se

Ivannia Ortiz Penaloza

Ivannia Ortiz Penaloza*

Södermanland & digitalt

Specialitet
Artegen kost, ätbeteende, hälsa, livsstil, vikt, värk, problem med mage. Individanpassad kostplanering. Andullationsbehandling. Healing, stresshantering. Andningsintruktör under utbildning.

Kontakt
0763-686063
ivannia_ortiz@hotmail.com
www.ivannias.se

Jenny Calissendorff

Jenny Calissendorff*

Täby, Stockholm & digitalt

Specialitet
Lymfmassage, även koppning och tejpning, lymfyoga, stress, kost, medicinsk Fotterapeut, andullation

Kontakt
0739-855676
ettsundareliv@outlook.com
Boka direkt

katarina ekeblad

Katarina Ekeblad*

Småland & digitalt

Specialitet
Stresscoach. Lymfmassage, hotstone-massage, regndroppsmassage, mental regndroppsmassage och reikihealing (reikihealing även på distans).

Kontakt
070 63 58 928
katarina@balanseratliv-ljungby.se
www.balanseratliv-ljungby.se

Linda Karlsson

Linda Karlsson

Småland & digitalt

Specialitet
Stress, livsstil, grön rehab, vägledning, andlighet, Reikibehandling

Kontakt
linda@stresshantera.nu

Lilyana Thorsager

Lilyana Thorsager*

Värmland & digitalt

Specialitet
Stresshantering, neuropsykiatrisk funktionsvariation, utmattning, motion och ACT. Enskilda klienter och grupper. Arbetar även med organisatorisk och social arbetsmiljö samt specialpedagogik.

Kontakt
0709-376952
kontakt@lilyana.se
lilyana.se

malin martinsson

Malin Martinsson

Skåne & digitalt

Specialitet
Stress, Föreläsning, Massageterapeut & Funktionsnedsättning

Kontakt
070 – 40 50 97 77
stresscoach@fnulan.se

malin rosenqvist

Malin Rosenqvist

Västergötland & digitalt

Specialitet
Stresshantering – enskilt och i grupp Föreläsning

Kontakt
0709-625892
malinrosenqvist@hotmail.com

marie malmsjö

Marie Malmsjö

Småland & digitalt

Specialitet
Stresshantering, vikt, ätbeteendet, beroendeproblematik, taktil och klassisk massage

Kontakt
0733-810282
info@mfriskvard.se
mfriskvard.se

Jenny Calissendorff

Petra Sundqvist

Stockholm & digitalt

Specialitet
Stress

Kontakt
0704 94 75 88
www.skolfamiljen.se

sandra grimbeck

Sandra Grimbeck

Västergötland & digitalt

Specialitet
Stresshantering – enskilt och i grupp. Föreläsning.

Kontakt
0702-819928
info@sandragrimbeck.se
www.sandragrimbeck.se

Therese hult

Thérese Hult

Västergötland & digitalt

Specialitet
Stresshantering, Utmattning, Stressens fysiska och psykiska skador

Kontakt
0733-864779
therese@axellenta.se
www.theresehult.se

tove udden

Tove Uddén*

Västergötland & digitalt

Specialitet
Stresshantering enskilt. Föreläser om stress och hur det påverkar, samt stresskurser.

Kontakt
0733-140855 
stressmottagningvast@gmail.com
stressmottagningvast.se

therese Månsson

Veronica Bris

Skåne & digitalt

Specialitet
Vikt, ätbeteendet, stress, taktil massage och lic. lymfolog

Kontakt
veronica@vaxgarden.se

Åsa firth

Åsa Firth*

Skåne & digitalt

Specialitet
Föreläser och leder kurser i praktisk stresshantering, Lightning Process, Core Transformation. Arbetar på svenska eller engelska.

Kontakt
073-870 2562
asa@asafirth.se
www.asafirth.se

Åsa Martin

Åsa Martin

Västmanland & digitalt

Specialitet
Stresscoaching, Andullation och Klassisk Massage

Kontakt
073-9830069
asasfriskvard@live.se